Prosty sposób na odstresowanie się

Każdy ma swoje sposoby na radzenie sobie ze stresem. Niektórzy lubią oddać się lekturze, inni obejrzeć dobry film a jeszcze inni wolą pobiegać. Alternatywnym pomysłem jest zakup masy plastycznej, za pomocą której można łatwo i szybko się zrelaksować, a do tego wzmocnić mięśnie dłoni, palców i przedramienia.

Ćwiczenia relaksująco - usprawniające

Masa plastyczna jest wyrobem medycznym powszechnie wykorzystywanym w rehabilitacji dłoni i palców do wzmocnienia mięśni dłoni, uchwytu oraz w celu zmniejszenia sztywności oraz bólu w stawach. Wysoka elastyczność masy plastycznej sprawia, że można ją dowolnie ugniatać, rozciągać oraz formułować. Może więc stanowić doskonałą zabawę, która zadziała odstresowującą, pozwoli się wyciszyć i uspokoić. A przy okazji zaliczyć trening dłoni. Rehabilitacja dłoni z wykorzystaniem masy plastycznej opiera się właśnie na wykonywaniu różnych ćwiczeń poprzez odpowiednie ugniatanie masy. Oczywiście w przypadku braku problemów zdrowotnych z dłońmi nie ma przeciwwskazań do tego, aby używać masy plastycznej dla zabawy czy relaksu.

Dostosuj wielkość oraz stopień twardości masy do swoich potrzeb

Dostępne są dwie wielkości masy plastycznej: rozmiar S - 85g oraz rozmiar M - 110g.Ponadto wyróżnia się 4-5 stopni twardości masy o różnym stopniu oporu (od bardzo słabej po bardzo mocną), co ma znaczenie w rehabilitacji, ale może być również istotne podczas ćwiczeń relaksujących.

Tags: