Właściwości maty do ćwiczeń, na które warto zwrócić uwagę

Rynek artykułów sportowych ma do zaoferowania swoim klientom bardzo szeroki zakres asortymentu. W sklepach sportowych znaleźć można między innymi profesjonalną odzież dedykowaną do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, sprzęt do ćwiczeń z obciążeniem czy też gadżety pomagające rejestrować efekty treningów. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wielu osób stawiających na aktywność fizyczną jest mata gimnastyczna.

Jak ćwiczyć aby było bezpiecznie?


Niezależnie od tego, czy ćwiczenia wykonuje się w domowym zaciszu czy w profesjonalnym klubie fitness, to trzeba przygotować odpowiednie podłoże umożliwiające bezpieczne i wygodne wykonywanie treningu. Ćwiczenie bezpośrednio na podłodze czy dywanie zmniejsza efektywność, może powodować kontuzje, a także jest przyczyną powstawania otarć. Najlepszym izolatorem będzie w takim przypadku mata.

Właściwości maty


Wybierając odpowiednią matę do ćwiczeń należy wziąć pod uwagę kilka jej cech. Istotna będzie chociażby wielkość - w zależności od rodzaju treningu potrzebna będzie mata na długość całego ciała lub też krótka. Inną istotną właściwością jest grubość maty gimnastycznej - od tej cechy zależy amortyzacja stawów podczas treningu. Producenci dołączają do swoich produktów karty informacyjne, z których konsument może dowiedzieć się czy konkretna mata jest przeznaczona do treningów fitness czy też na przykład do rekreacyjnych zajęć jogi.

Tags: