Kurs masażu tkanek głębokich - czego się na nim dowiemy?

Kurs masażu tkanek głębokich to dobry pomysł, jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś nowego z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii oraz wzbogacić swoje CV o nową pozycję. Czego nowego dowiemy się na takim kursie?

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (skrót od tego pojęcia to MTG) jest masażem leczniczym, rehabilitacyjnym, przeznaczonym głównie dla:- osób z nawracającymi kontuzjami,- osób z bólami stawów, mięśni, kręgosłupa,- pacjentów geriatrii, ortopedycznych, neurologicznych. To bardzo popularna forma masażu leczniczego, uznawana za jedną z najskuteczniejszych przy leczeniu pacjentów. Skutecznie rozwiązuje zaburzenia ruchowe, więc warto znać jego technikę.

Plan kursu masażu tkanek głębokich

W planie kursu masażu tkanek głębokich muszą się znaleźć obowiązkowo:- wstępne zagadnienia - co to jest MTG, wskazania oraz przeciwwskazania, czyli wszystko, co terapeuta powinien wiedzieć o masażu,- wiedza o technice wykonywania masażu w podziale na grupy mięśni - inaczej przecież obchodzimy się z kręgosłupem niż z udem, na kursie powinno zostać wyjaśnione, jak to robić,- zagadnienia związane z medycznym wywiadem - jak dowiedzieć się od pacjenta, co mu dokładnie dolega, na co zwrócić uwagę, by wywiad był trafny i pomógł nam zrozumieć pacjenta,- zagadnienia związane z indywidualnym podejściem do pacjenta - każdy jest inny, prowadzi inny tryb życia, to należy zawsze mieć na uwadze. Mając wiedzę z tych zagadnień będziemy mogli przeprowadzić leczniczy masaż tkanek głębokich i pomóc naszym pacjentom. Poszerzenie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy zawsze będą atutami dla naszej techniki.

Tags: