Bezpieczna kąpiel

Codzienna kąpiel kojarzy się zdecydowanej większości ludzi z relaksem i odprężeniem - jest to przecież ten moment w ciągu dnia, kiedy zostawiamy za sobą wszystkie zmartwienia i beztrosko wdychamy zapach naszych ulubionych kosmetyków do kąpieli. Istnieją jednak sytuacje, gdy korzystanie z prysznica czy wanny może się wiązać z realnym niebezpieczeństwem. Dotyczy to ludzi starszych, niepełnosprawnych lub osłabionych chorobą, dla których umycie się stanowi poważne wyzwanie.

Jak bezpiecznie korzystać z prysznica?


Na polskim rynku zdążyło się już pojawić sporo akcesoriów czy sprzętów domowego użytku, dedykowanych potrzebom osób starszych i chorych. Jako przykład takiego udogodnienia można wymienić taboret prysznicowy. Charakteryzuje się on lekkością, funkcjonalnością oraz zaopatrzeniem w gumowe końcówki, chroniące przed ślizganiem się na mokrym podłożu. Siedzisko taboretu może być okrągłe, kwadratowe lub prostokątne, najczęściej istnieje też opcja wyboru przez klienta wariantu kolorystycznego.

Poza taboretami prysznicowymi, w sklepach dostępne są też inne artykuły ułatwiające kąpiel:

1. krzesła łazienkowe - o cechach podobnych do taboretów, lecz wyposażone dodatkowo w wygodne oparcie,

2. uchwyty łazienkowe - w formie poręczy ściennej lub uchwytu nad wanną, doskonale sprawdzają się jako udogodnienie dla osób o ograniczonej sprawności.

Jeżeli zatem starsza osoba skarży się na problemy w korzystaniu z prysznica bądź wanny, warto rozważyć zakup taboretu prysznicowego, krzesła łazienkowego bądź uchwytu. Dzięki nim codzienna kąpiel stanie się łatwiejsza.

Tags: