Jak działa kinesiotaping

Jak powszechnie wiadomo podstawową funkcją mięśni jest oczywiści ruch. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że stwierdzenie to dotyczy jedynie mięśni poprzecznie prążkowanych. Człowiek ma jeszcze mięśnie gładkie, których praca nie zależy od naszej woli. Oba rodzaje tkanki mięśniowej są ściśle powiązane ze sobą i współpracują lepiej lub gorzej. To właśnie dzięki tej współpracy możliwa jest termoregulacja. Powyżej opisane mechanizmy doskonale wykorzystuje kinesiotaping.


Jakie są efekty leczenia


Kinesiotaping to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia bólów o średnim nasileniu. Plastry dynamiczne są metodą nieszkodliwą, nieinwazyjną i co najważniejsze nie wykorzystuje żadnych aktywnych substancji chemicznych. Jest to znakomity i bardzo skuteczny sposób na podniesienie komfortu życia. Zawodowi sportowcy bardzo często stosują popularne "tejpy" w tych miejscach ciała, które w szczególności narażone są na kontuzje i drobne urazy.


O czym należy pamiętać


Osoby, które korzystają z kinesiotapingu powinny zawsze pamiętać o tym, że jest to jedynie doraźna metoda radzenia sobie z różnorodnymi problemami. Jeżeli plastry dynamiczne nie przynoszą żadnego satysfakcjonującego efektu, to należy jak najszybciej zapisać się na wizytę u lekarza. Warto wspomnieć również i o tym, że duże znaczenie ma również to, jak zostaną naklejone plastry, dlatego też warto skorzystać z usług rzetelnych specjalistów.

Tags: