Holistyczna terapia cranio sacralna - sposób na życie w zdrowiu

Nasze ciało to ogromna, świetnie działająca maszyneria. Nawet, jeśli coś w niej zaczyna szwankować, wciąż pamięta o tym, jak wygląda prawidłowe jej funkcjonowanie. I właśnie przywrócenie prawidłowego działania jest celem terapii cranio sacralnej.

W jaki sposób działa terapia czaszkowo-krzyżowa?


Terapia ta cechuje się holistycznym podejściem, które ma na celu uzdrowienie naszego organizmu. Zakłada ona, iż pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak traumatyczne przeżycia, stres, strach, tworzą się w naszym ciele energetyczne cysty, które blokują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Medycyna tradycyjna jest w stanie pomóc nam jedynie w leczeniu skutków, natomiast terapia cranio sacralna dociera do sedna, czyli samej przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki temu łatwo można ją wyeliminować.

Jak terapia pomaga?


Terapia, o której mowa przywraca w naszym organizmie prawidłowy ruch, a mianowicie, jak już zostało wcześniej wspomniane, prawidłowy ruch "maszynerii". Jej osią jest układ czaszkowo-krzyżowy. Płyn mózgowy otaczający nasz mózg delikatnie drga, tym samym wywołując nieznaczny ruch mózgu, który następnie przenoszony jest na kości. Za pośrednictwem twardej opony wywoływane są drgania kości krzyżowej. System ten musi sprawnie działać, byśmy mogli zachować zdrowie.

Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno uważano, iż czaszka pozostaje nieruchoma. Dopiero w latach 20. ubiegłego wieku, amerykański lekarz William Sutherland zakwestionował to przekonanie.

Tags: