Jaki kurs masażu wybrać?

Wybierając kurs masażu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą z nich jest to jak liczne są grupy treningowe. Okazuje się bowiem, że nawet najlepszy instruktor nie pomoże jeśli grupa będzie liczyć 30 osób. Co jeszcze się liczy?

Ilość godzin praktycznych

Już na wstępie należy się zorientować ile czasu zostanie poświęcone na teorię, a ile na ćwiczenia praktyczne w ramach całego szkolenia. Oczywiście teoria jest potrzebna, ale omawiać trzeba jedynie kwestie kluczowe i najważniejsze. Praktyczne umiejętności nabywa się natomiast w czasie ćwiczeń. Warto porozmawiać też z osobami które kursy masażu Kraków mają już za sobą.

Od jakiego masażu najlepiej zacząć?

To pierwsze pytanie w przypadku wielu osób. Wszystko zależy od tego gdzie umiejętności będą później wykorzystywane oraz od tego co się już umie i wie. Warto przy tym rozróżnić masaż wspomagający i kosmetyczny od masażu leczniczego. W tym drugim przypadku potrzebna jest bowiem szeroka wiedza z zakresu fizjologii czy anatomii. Żaden kurs masażu takich uprawnień nie daje. Zawód masażysty jest zresztą w Polsce ustawowo regulowany. Kurs masażu jest wskazany w przypadku masowania nieleczniczego na przykład  w SPA czy gabinecie kosmetycznym.Nie bez znaczenia są też warunki fizyczne. Wprawdzie największe znaczenie ma technika, ale warto wykorzystać swoje osobiste predyspozycje do wykonywania pewnych rodzajów masaży, o ile jest taka szansa.
Tags: