Badanie USG w ciąży

Wiadomość o poczęciu się dziecka, jest jedną z najważniejszych wiadomości, jaką mogą otrzymać jego przyszli rodzice. Jedną z pierwszych form "kontaktu" z tymże dzieckiem, jest badanie USG. Jak ono wygląda w przypadku ciąży?

Pierwsze badanie

Pierwsze badanie zwykle ma miejsce już w 10 tygodniu życia dziecka. Jest to dość specyficzna forma badania, gdyż urządzenie USG nie jest nakładane na brzuch kobiety, lecz wprowadzane do jej pochwy. W ten sposób co prawda nie zobaczymy naszego dziecka, ale w 100 procentach dowiemy się, czy naprawdę ono jest.

Kolejne badania

Badanie USG w CM Ryska Białystok zwykle odbywa się co jakiś czas, ustalony wcześniej przez lekarza ginekologa. Najczęściej jest to okres 4-6 tygodni, choć w niektórych przypadkach mogą być to nawet i dwa tygodnie. Szczególnie, jeśli ciąża charakteryzuje się patologiami.

USG badanie, to nie tylko samo spoglądanie na dopiero co poczęte dziecko, ale przede wszystkim obserwacja jego parametrów ciała. Chodzi tu szczególnie o masę, obwód głowy, wzrost itd. Co ciekawe, za pomocą nowoczesnych ultrasonografów, możemy również jasno zdefiniować dzień narodzin dziecka.

Tags: