Do czego służy pulsometr?

Pulsometr jest to urządzenie, które jest pomocne podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki niemu dowiemy się ile kalorii spaliliśmy podczas treningu. Posiada on dużo funkcji takich jak np. stoper czy zegar. Dzięki niemu ćwiczenia będziemy wykonywać jeszcze efektywniej. Pulsometr nie jest jednak przeznaczony tylko dla osób uprawiających jogging. Chodź to właśnie biegacze najczęściej z niego korzystają.


Do czego służą pulsometry?

Pulsometr ma za zadanie monitorowanie pracy naszego serca podczas dużego wysiłku. Informuje on nas o wysokości tętna. Pulsometr to po prostu zegarek który odbiera informacje zbierane przez opaskę. Zakłada się go na klatkę piersiową występuje w formie opaski także nie będzie nam on przeszkadzał podczas wykonywania ćwiczeń.


Czy pulsometr może się nam przydać?

Pulsometr, to wbrew pozorom, dość przydatne urządzenie. Musimy jednak pamiętać o tym, że na samym początku naszej przygody z treningiem, nie będzie on nam zbyt potrzebny. Po prostu monitorowanie parametrów naszego ciała, nie będzie konieczne, szczególnie gdyż jeszcze nie wiemy, jak mogą one wpłynąć na jakość naszego treningu i szybkość spalania tkanki tłuszczowej. Dopiero po pewnym czasie, będziemy mieć z tym jakąkolwiek styczność.


Tags: