Jaki stepper najlepszy?

Jeśli planujecie zakup steppera, koniecznie zastanówcie się nad tym, jaki jego rodzaj wybrać. Dobór ten powinien być uzależniony od tego, jaka partia ciała w zamierzeniu zostać ma wzmocniona lub też odchudzona.


Ważna jest nie tylko cena


Poza informacją na temat rodzaju steppera, musicie wiedzieć też, jaką kwotę jesteście gotowi wydatkować na ten cel. Choć w wielu przypadkach cena nie gra roli, warto zastanowić się nad dobrym modelem, który niejednokrotnie kosztuje nieco więcej, niż najprostszy model. Pamiętajcie jednak, by nie przepłacić i przed dokonaniem zakupu sprawdzić parametry interesujących nas urządzeń oraz porównać ceny w różnych sklepach.

Ważne jest tu zanim przystąpicie do poszukiwań, by zdawać sobie sprawę, iż przedział cenowy jest tu naprawdę duży - od kwoty około 100 zł (ministepper), aż do kwot powyżej 1000 złotych.


Typy

W sklepach znaleźć można różnego rodzaju steppery.

Do najczęściej wybieranych należą: steppery z kolumną, ministeppery, steppery klasyczne, steppery z linkami oraz skrętne.


W zależności od tego jaki rodzaj przyrządu wybierzemy, uda nam się osiągnąć określony efekt. Prosty stepper ćwiczy nogi, ten z linkami zadba o ramiona, zaś skrętny pomaga wyszczuplić talię i brzuch.


Tags: