Przyrządy do ćwiczeń: Ergometr wioślarski

Wiele osób, które urządzają własne siłownie, zaczyna rehabilitacje lub po prostu ogólną aktywność fizyczną, kupuje przeróżne przyrządy do ćwiczeń. Część z nich jest warta uwagi, gdyż dzięki nim można zrzucić nadmiarowe kilogramy oraz zbudować wymarzoną sylwetkę.


Co to jest ergometr wioślarski?


Jest to przyrząd, na którym ćwiczenia imitują prawdziwe wiosłowanie. Jest to właściwie jeden z najlepszych sprzętów do ćwiczeń, gdyż angażuje pracę około 95% mięśni. Ćwicząc na ergometrze, angażuje się mięśnie łydek, ud, brzucha, pośladków, grzbietu oraz przede wszystkim rąk. Tym samym, w odróżnieniu od bieżni czy rowerka stacjonarnego, angażowana jest również górna część ciała.


Jak prawidłowo ćwiczyć na ergometrze wioślarskim?


Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń. Ruch wiosłowania składa się z czterech faz, następujących jedna po drugiej. Pierwsza faza to chwyt, a następnie przyciągnięcie, odchylenie i powrót.


Jakie są efekty?


Przede wszystkim, trening wzmacnia wszystkie partie mięśni, więc może być wykorzystywany przez osoby, chcące zredukować masę tłuszczową oraz rozbudować masę mięśniową. Trening na ergometrze wioślarskim może być również przydatny dla osób, które stosują kurację odchudzającą. Aby skutecznie spalić tłuszcz, należy ćwiczyć przy średnim lub dużym oporze.


Tags: