Rehabilitacja na rowerze

Sport to zdrowie, wie o tym każdy, ale nie każdy wie, że rower to wymarzone narzędzie rehabilitacyjne! Wbrew pozorom na rowerze jeździć można w każdym wieku, a nawet w sytuacji, kiedy istnieją obawy co do utrzymania równowagi to skorzystać można z roweru stacjonarnego!

W rowerze cudowne jest to, że w zależności od kondycji i wieku można stopniować sobie obciążenie dzięki przerzutkom, dlatego nawet starsze osoby mogą sobie pozwolić na przyjemność jazdy bez forsowania się. Rower angażuje do pracy wszystkie mięśnie - kończyny górne i dolne, mięśnie brzucha, pleców oraz barków pracują równomiernie bez przeciążeń. Dodatkowo utrzymanie się na rowerze wymaga pracy kręgosłupa, jednoślad może być więc pomocny w rehabilitacji urazów kręgosłupa. Jazda na rowerze jest wskazana także podczas osteoporozy, ponieważ poprzez wzmocnienie mięśni i obciążenie kości zwiększa się stopniowo ich gęstość.

Rower jako narzędzie rehabilitacyjne sprawdza się doskonale także w przypadku osób z cukrzycą, astmą i z chorobami serca. Z regularnym treningiem poprawia się ciśnienie krwi, wzmacniają się płuca oraz reguluje częstotliwość oddychania, wzmacnia się serce, trening reguluje także poziom cukru we krwi.

Nie ma co się bać jazdy na rowerze! Pomaga ona w wielu schorzeniach,a dodatkowo pozwala cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu bez względu na wiek!

Rower tanio możemy kupić w sklepie rowerowym takim jak np DobreRowery.pl lub na aukcjach intertnetowych takich jak Allegro czy Ebay.
Tags: